L.B.P. - Markéta Poulíčková

18. března 2007 v 10:18 | Adííísek :) |  [[CeleB]]
*L.B.P. nebo-li - Litle Black Peggy - Malá černá Markétka
tak takto se jmenuje nadějná mladá zpěvačka, která soutěžila v Eurosongu s písničkou the Story of life o cestu do Finska a mezinárodní slávu, bohužel se jí to nepodařilo (vyhráli Kabáti)...
Zpívání je můj život, tvrdila studentka pražské konzervatoře Markéta Poulíčková z Mikulova před dvěma lety v semifinále populární televizní soutěže Česko hledá SuperStar.

Pak se po ní na dva roky slehla zem, teď se však vrátila na českou hudební scénu ve velkém stylu; už několik týdnů okupuje hitparády s písní So Real. Jen už si neříká Markéta Poulíčková, ale L.B.P.
"Jsem ráda, že jsem v SuperStar byla, ale na druhou stranu je dobře, že jsem nepostoupila do finále. Nebyla bych tam, kde jsem teď," říká dnes o své účasti v soutěži.
Jiná image, jiná muzika
Co znamená její nové jméno? "L.B.P. je Little Black Pegy, v překladu malá černá Markétka, a vzniklo to náhodou, když jsem zpívala v jednom pražském klubu. Přezdívku jsem si zvolila, protože jsem chtěla začít úplně od začátku."
"Jiná image, jiná muzika. Ten přerod jsem chtěla něčím podtrhnout. Je mým velkým snem prosadit se v zahraničí a ze zkušenosti z festivalů vím, že se cizincům mé pravé jméno moc dobře nevyslovuje, potom si ho samozřejmě nemohou ani pamatovat," tvrdí zpěvačka.
Narodila se ve Valticích, žije v Liberci a 15. března oslaví devatenácté narozeniny. V roce 2002 se ve čtrnácti letech stala vítězkou Zlíntalentu a vystoupila na dětském festivalu Golden Star v Bukurešti.
"Můj táta je bývalý muzikant a zpěvák, takže mě odmalička k hudbě vedl. Přihlásil mě také do
první soutěže," vysvětluje. Zahraničních festivalů objela L.B.P. už řadu.
Jejím zatím největším úspěchem pak byla hlavní cena Grand Prix na mezinárodním festivalu v egyptské Káhiře, kde v roce 2003 soutěžila se skladbou Michala Davida Teď královnou jsem já z muzikálu Kleopatra.
A co mám ráda?

L.B.P. nedávno představila své první sólové album, které nabízí zajímavé propojení různých hudebních žánrů od rocku, soulu až po elektronickou hudbu. Skladby jí píše producent a skladatel Petr Chmela a také Roman Štefl.
"Texty má na starosti rodilý Angličan Stephen Cann, ale jednu písničku jsem si na desku otextovala, a to v angličtině. Jmenuje se Kiss Me LikeBefore a je to pianovka říznutá soulem," chlubí se zpěvačka.
V jejích písních je však patrný i vliv vážné hudby, kterou L.B.P. studovala, než se rozhodla pro popový zpěv. "Nevím, jaký styl muziky vlastně dělám, nedá se to charakterizovat. Je to propojení všemožných stylů. Jako dítěti se mi líbilo téměř všechno, každý měsíc jsem měla
jiného oblíbeného zpěváka. Dnes mám ráda Mary J. Blige nebo Fugees," přiznává.
"Člověk však musí neustále pracovat. Denně trávím přípravou několik hodin. Zpěv, jazyk, tanec, klavír. A tak pořád dokola," dodává L.B.P.
** tyto fotky v původní velikosti + další naleznete ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.